Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Masivní krvácení během menstruace

Odpovídá 

Dobrý večer,je mi 44 let,mám 3 děti,užívám antikonc.Logest.Poslední 2 měsíce jsem měla tak silnou menstruaci,že přes vložku při vstavání z postele mi vyletěla krev až na koberec,na navštěvě jsem ušpinila židli atd.Nikdy dřív se mi to nestalo.Antkonc.v tabletách užívám 25 let,s přestávkami na děti.Myslíte,že by bylo vhodné přestat tabl.užívat?Neuspíšila bych si přechod a problémy s tím spojené?Nezačala bych přibírat na váze ještě víc než nyní?Vážím 60 kg,před 2 lety jsem měla54kg.Děkuji za odpověď.

Hormonální antikoncepce obecně snižuje intenzitu a délku menstruačního krvácení, protože při jejím užívání narůstá sliznice do podstatně nižší výšky než bez ní. Příčiny masivních krvácení jsou jinde - zánětlivá onemocnění, myomy děložní, onemocnění štítné žlázy, stresové a zátěžové situace a mnoho jiných. Doporučuji zatím HA nevysazovat a problém řešit s vaším ošetřujícím gynekologem - zná Vás lépe a má mnohem více informací.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.