Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Atypické krvácení 18 měsíců po sekci

Odpovídá 

Dobrý den, pane doktore, chtěla jsem se zeptat. Jsem rok a půl po sekci. Po ukončení kojení pravidelně menstruuji půl roku. Ale poslední tři měsíce na za začátku a konci menstruace mám velmi tmavou krev se sraženinami. (krvácení není silné) Menstruuji tak 9 dní. Z toho 5 dní je spíše špinění. Paní doktorka nezjistila nález. Nedělala mi ale ultrazvuk. Brzy bych další miminko, chtěla bych mít tak klid, že nejde o nic vážného.

Bohužel příliš konkrétní dotaz bez podrobnějších informací - proto jen obecně. Atypická krvácení mají mnoho příčin, nejčastější jsou: 1. Zánětlivé změny poševní či v malé pánvi - nutno provést základní vyšetření vč. mikrobiologie 2. Hormonální změny gynekologické i mimogynekologické (štítná žláza!) - udělat krevní odběr na hormonální hladiny 3. Lokální změny v dutině děložní (polypy, myomy atd) - rozhodující je ultrazvukové vyšetření 4. Ostatní příčiny jsou již méně časté. Doporučuji "urgovat" obtíže u ošetřujícího gynekologa, případně využít práva na druhý názor

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.