Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Předčasná vyspělost a léčba

Odpovídá 

Dobrý den.Dětská paní doktorka mojí dceru doporučila na gynekologické vyšetření kvůli předčasné vyspělosti a výšce.Také nám řekla,že pokud dostane menstruaci už se nedá nic dělat s léčbou.Ještě nejsme objednaní na vyšetření,protože ordinace je jen jednou týdne a jáse bojím,aby dcera nedostala menstruaci,abychom to stihli a kléčbě se dostali.Dceři je 9 let a podle RTG odpovida až o 2 roky více.Prosím o radu kdyby náhodou dcera menstruaci dostala dá se to ještě léčit?Nechci aby byla vzrůstově malá.Děkuji.

Obáváte se zbytečně - ovlivnění růstu je možné až do 1,5 roku od menarche, byť zahájení léčby před menarche je nejefektivnější. Navíc je třeba si uvědomit, že po základním vyšetření atestovaným dětským gynekologem bude následovat další schůzka nad laboratorními výsledky a až poté se rozhodne o dalším postupu.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.