Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Antikoncepce Lunafem a špinění

Odpovídá 

Dobrý den, zhruba 3 roky beru pravidelně antikoncepci Lunafem, nikdy jsem s ní neměla žádné problémy, ale nyní jsem začala slabě špinit. Zajímal by mě důvod tohoto problému. Děkuji za odpověď.

Atypická krvácení při užívání hormonální antikoncepce (HA) mají dvě hlavní příčiny: 1. Zánětlivé změny v pochva a malé pánvi nacházíme v cca 60% atypických krvácení - vychází z čerstvého nálezu a výsledků mikrobiálních vyšetření. Řešení - léčba zánětů a dobré doléčení. 2. Hormonální změny zachytíme u cca 30% případů. Jedná se: A. Nevyhovující přípravek - při dlouhobé spokojenosti je tato varianta méně pravděpodobná B. Problémy s precizností užívání má velmi mnoho žen (dle různých autorů 25 - 70% žen užívajících tabletovou HA). Řešení - přechod na netabletovou formu HA (NuvaRing, Evra, Implanon...) C. Léková interakce - některá antibiotika a psychofarmaka ovlivňují spolehlivost a pohodovost užívání HA. C. Onemocnění jiného endokrinního orgánu, nejčastěji štítné žlázy. Řešení - krevní odběr na hormonální profil Na zbylých 10% atypických krvácení připadá zbytek medicíny, relativně často se setkáváme s hematologickými změnami. Je možno zvážit komplexní interní vyšetření. Podrobněji proberte problematiku s ošetřujícím gynekologem - zná Vás lépe a na základě aktuálního vyšetření vč. mikrobiologie Vám popradí konkrétněji.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.