Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nitroděložní tělísko a bolest nohy

Odpovídá 

Dobry den,prosim o radu, pred 4 tydny jsem podstoupila miniinterupci a hned mi pri zakroku mi bylo zavedeno nitrodelozni telisko Multiload.Vse bylo v poradku,az tak 4 den jsem zacala citit pobolivani v levem podbrisku a stale jsem citila to telisko jakoby spatne zavedeny tampon,ale bolesti stale jen na leve strane, vydrzela jsem mit telisko 10dni, pak jsemm sla na kontr. a dr.mi ho radeji vyndal, kvuli potizim a bolestem, pry to muze byt od nejake alergie na med-z teliska, ale po vytazeni trochu zmizely bolesti-tlak,ale bolesti na levem podbrisku pretrvavaly,ted pomalu ustoupily ale"presunuly"se do leve nohy, boli me cela noha , ted uz cely den, celou noc,musim si brat leky na bolest, je to bolest od trisel smerem dolu k pate, jako by uvnitr nohy,nekdy i male mrtveni.Byla jsem na vys zil na noze a neurologii, vse v poradku.Ja si stale myslim ze je to nejak zapricineno bud tim teliskem, nebo interrupci. Prosim o radu co by tyto bolesti mohlo zpusobovat,popr. na jake vys. bych mela zajit? zda to muze byt nejaky zanet,nebo poruseni vazu v deloze, delozni zila apod..? predem moc dekuji.

Udáváte dva vysoce rizikové faktory pro vznik gynekologického zánětu - interrupci a manipulaci s nitroděložním tělískem. Příznaky, které popisujete, mi rovněž připadají spíše zánětlivého původu než cokoliv jiného. Měď je normální součástí lidského těla a k alergii na ni bych byl značně zdrženlivý. Rozhodně kontaktujte ošetřujícího gynekologa (nebo pracoviště provádějící interrupci) a další postup se musí odvíjet od aktuálního gynekologického nálezu. Perspektivně doporučuji zvážit zdravotně méně rizikové antikoncepční metodiky.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.