Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nechráněný styk při menstruaci a riziko otěhotnění

Odpovídá 

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Před týdnem o víkendu jsme měli s přítelem nechráněný pohlavní styk (prášky neberu). Přítel se udělal na mě, ovšem poté omylem na chvilku vklouzl dovnitř. Sex byl při menstruaci, která byla normální a nebolestivá. Celý tento víkend probéhl pohlavní styk v pořádku. V neděli mne zastihly slabé až středně silné tupé bolesti v podbříšku. Dnes se mi silně spustila krev a mám silné křeče do podbříšku, které občas přestávají. Nevím, zda je to opětná menstruace nebo něco jiného. Je mi 17 let. Děkuji předem za Vaši odpověd."

Především - v době menses je nevhodné mít pohlkavní styk. Hrdlo děložní je pootevřené a při mechanické zátěží stykem stoupá pravděpodobnost vzestupu infekce z pochvy do dutiny děložní, vejcovodů a dutiny břišní. Doporučuji kontaktovat Vašeho ošetřujícího gynekologa - bez aktuálního vyšetření není možná konkrétní rada.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.