Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Malý nárůst hCG

Odpovídá 

Dobrý den, Mám na Vás velikou prosbu.Jsem těhotná 5tt.Na ultrazvuku již je vidět malinká černá kulička.Ale problém je,že HCG mi nestoupá jak by stoupatm mělo.Hodnota k dnešnímu dni(13.2 2013) je 188.V pondělí (11.2 2013) byla hodnota 140.Doktorka mě uklidnila,že to není mimoděložní těhotenství a ani zamlklé těhotenství.Ale nebyla mi schopna vysvětlit,proč to roste tak pomalinku?Hrozí miminku nějaké nebezpečí? Nemůže to být tím,že jsem do minulého týdne ( než jsem se dozvěděla.že jsem těhotná) kouřila? Mám opravdu strach.

Příliš konkrétní dotaz - bez znalosti Vašeho zdravotního stavu vč. aktuálního gynekologického nálezu není možná konkrétní rada, proto jen obecně. Nepodléhejte společensky velmi rozšířené mystifikaci, že každé těhotenství musí skončit hyppy endem. Cca 10% zjištěných (a mnohem více nezjištěných) gravidit končí těhotenským neúspěchem. V biologii je u každého jevu (vč. gravidity) jakýsi typický, ideální průměr (= matematický průměr ohromného množství měření). Ale kolem něj je pásmo statistických odchylek, které udávají míru atypie vývoje konkrétního jedince. V oblasti časného embryonálního vývoje je možná celá řada atypických průběhů. Dvě důležité pozitivní informace z Vašeho dotazu: 1. Embryonální struktury jsou v dutině děložní 2. Nárůst HCG za 48 hodin o zhruba 30%
Tabakizmus (aktivní i pasivní!) výrazně poškozuje reprodukční zdraví ženy a výrazně zvyšuje riziko těhotenského neúspěchu. Toxické látky se v organizmu kumulují a byť jste přestala kouřit, jejich vliv bude dlouhodobý. Normální je celoživotně nekouřit. Doporučuji zachovat klidnou mysl a příští týden až dva napoví více o osudu gravidity.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.