Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Kombinace Dienille a Orgametrilu

Odpovídá 

Dobrý den, je mi 18 let a mám problém ohledně menstruace. Beru již 5 měsíců antikoncepci Dienille a jsem s ní naprosto spokojená. Po dobrání jednoho s platíček mi měla přijít menstruace, která se mi v té době nehodila. A tak jsem po dobu 4 dnů brala Orgametril, abych zabránila menstruaci, Po 4 dnech jsem přestala brát Orgametril a ihned se samozřejmě dostavila menstruace. Po dalších 3 dnech jsem zase začala brát nové platííčko antikoncepce, ale menstruace se mne stále drží (jedná se o lehkou formu, bez bolestí, není silná). Menstruace přetrvává a já již 5 dní beru antikoncepci. Prosím tedy o radu, jak zastavit mentruaci. Děkuji.

Především nerozumím, proč jste kombinovala hormonální antikoncepci (HA) s Orgametrilem. K posouvání menses je standardním postupem neudělat pauzu a brát aktivní tablety ze dvou (třech...) platíček. Míchání dvou hormonálních terapií není jednoduché ani pro zkušeného gynekologa! Stará, ale generacemi prověřená rada - dvakrát denně citronáda z celého citronu (příjemně ochucený nápoj, šklebení nepomáhá). V citronu jsou tři látky užívané jako léky k zástavě gynekologického krvácení, navíc je tento postup levnější a elegantnější. Pokud by krvácení během 3-4 dnů nezmizelo, kontaktujte ošetřujícího gynekologa.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.