Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Endometrióza a hormonální antikoncepce

Odpovídá 

Dobrý den, 2 roky po 1. porodu mne stále bolelo břicho až gynekolog zjistil menší endometriom na levém vaječníku. Podstoupila jsem laparoskopii s doporučením otěhotnět. Otěhotněla jsem 3 měs. po laparoskopii. Nyní jsem 7 měs. po druhém porodu a dr mi jako léčbu na endometriózu doporučil spojené braní antikoncepce 3 měs - napsal Bellasine. Od druhého plata jsem špinila a poslední měsíc i slabě krvácela.Po vysazení a dobrání celých 3 měs jsem hrozně silně krvácel a odcházely i velké sraženiny krve. Po konzultaci s dr mi napsal minipululky Xyntia kterou nyní začnu užívat. Prý je to jediná možnost léčby endometriozy. Před otěhotněním jsem žádnou antikoncpeci nebrala a nechtěla jsem ani nyní..Chtěla jsem se zeptat, zda je opravdu nutné pro zabránění endometriozy takto užívat nebo zda jsou i jiné možnosti. Moc děkuji za odpověď.

Základním prostředkem léčba endometriózy je zablokování ovulace a menstruace. Přípravky hormonální antikoncepce (HA) - tabletové či netabletové - jsou obvykle první volbou pro svou jednoduchost, úspěšnost a cenovou nenáročnost. Tolerance kontinuální užívání HA je u každé ženy velmi individuální, někdy je třeba zkusit několik postupů, než se uspěje. Osobně bych se přikláněl k užívání originálních přípravků (nikoliv užitých generiků) a je též možno zvážit depotní injekce Depo-Provera či Sayana. Další možnost léčby - analogy GnRH - je vázána na specializovaná centra pro léčbu endometriózy.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.