Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Bolest a řezání při styku

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co to může způsobovat. Při sexu mám strašné bolesti, je to takové řezání. Můj gynekolog mi stále předepisoval různé vaginální čípky a masti proti zánětům, jelikož mám i výtok. Ale i přes jeho léčbu se neprojevila žádná změna a pokusů o vyléčení už bylo mnoho. Existuje třeba nějaký volně prodejný lek, který by mi pomohl od těchto bolestí a problémů, nebo popř. jaký by jste doporučil lék i mimo volný prodej. Velice děkuji za odpověď.

Bolestivost při styku (dyspereunie) je v drtivé většině (cca 90%) způsobena zánětlivými změnami genitálu, především pochvy. Zde je na místě lokální léčba na podkladě aktuálního mikrobiologického vyšetření a je potřebné i doléčení vaginálními laktobacily k obnově normální poševní mikroflóry. Zbylých 10% dyspareunii je způsobeno změnami v psýché a po vyloučení organických příčin jsou předmětem péče sexuologa.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.