Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Kondylomata - jak se jich zbavit?

Odpovídá 

Dobrý den. Obracím se na Vás s dotazem, na který možná nelze dát přesnou odpověď, ale v rozporupných informacích na internetu už se ztrácím. Před 2 lety jsem byla na odstranění kondylomat (2 malé bradavičky v oblasti hráze), byla mi bez umrtvení seškrábnuta. Pár dnů po odstranění se mi udělala ještě jedna malinká na tom samém místě, ale hned odpadla. Od té dobry žádný problém nemám. Celou dobu beru hlívu ústřičnou, dále střídám vit. C, zinek, vitamín B a momentálně beru místo hlívy Mumio. Změnila jsem stravovaní, přestala kouřit. Co dál mohu udělat? Je to vůbec k něčemu? Čím víc čtu, tím většímu zoufalství propadám. Jsem nakažlivá pořád, nebo jenom pokud jsou kondylomata přítomna? Jsem po rozchodu s partnerem, se kterým jsme se nakazili (nevím, kdo koho) a nedokážu se srovnat s tím, že už pravděpodobně zůstanu sama. Nebyla bych schopna tohle někomu oznámit a být odmítnuta, ale samozřejmě nechci vir šírit. Lze očkovat i muže a stojí to stejně? Děkuji Vám za odpověď.

Jedinou prevencí vzniku kondylomat je očkování  - ostatní Vámi popisované "preventivní" metodiky nemají prokázánu efektivitu v dvojitém slepém pokusu. Neuvádíte, zda jste byla či nebyla očkována. Dle současné míry poznání je očkování vhodné v každém věku, podstatně snižuje riziko nové infekce a má i výrazný léčebný vliv na případné stávající onemocnění. Ukončení tabakismu je moudré, výrazně se tak redukuje obecné onkologické riziko. Očkování je možné i u mužů, podmínky vč. cenových jsou stejné jako u žen.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.