Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Kyretáž a rozpadlý gestační váček

Odpovídá 

Dobrý den, byla jsem na kyretáži v 6+4tt. Bylo mě řečeno, že gestační váček je skoro rozpadlý. Chci se zeptat co to znamenalo? Děkuji za odpověď.

Otázka spíše pro lékaře provádějícího výkon. Terminologická poznámka - kyretáž (curretage probatoria) je výkon na netěhotné děloze, analogický výkon na gravidní děloze se jmenuje instrumentální revize (revisio cavi uteri instrumentalis). Pokud byl diagnostikován gestační váček, šlo o graviditu a tím o instrumentální revizi. Tato se provádí při samovolném potratu , kdy gravidita nepokračuje, embryonální struktury odumírají a stávají se potencionálním zdrojem zánětlivých komplikací. Zřejmě u Vás došlo k tzv. zamlklému potratu, kdy odumřely embryonální struktury, ale nevyšly ven z dutiny děložní pod obrazem výraznějšího krvácení. Váš ošetřující gynekolog má více informací a takto specifické otázky na konkrétní zdravotní stav Vám zodpoví přesněji.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.