Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Bílý, hustý výtok: jsem těhotná?

Odpovídá 

Dobrý den, Je mi 15, se svým přítelem jsme spolu pár měsíců a už jsme spolu spali. Používáme ochranu (kondom). Poslední dobou se na mých kalhotkách objevil bílý a hustý výtok. Dříve jsem výtok měla, ale nebyl až tak bílý, spíše průhledný a nebyl vůbec hustý. Koukala jsem se pro jistotu po internetu a našla jsem, že i bílý a hustý výtok může být jeden z prvních příznaků těhotenství. Proto jsem si řekla, že napíšu Vám, abych měla jistotu. Chci ještě jen připomenout, že menstruuji pár měsíců a zatím nemám pravidelnou menstruaci. A také, že si občas s přítelem dopřejeme rukou místo sexu. Děkuji předem za odpověď.

Především - na internet může napsat kdokoliv cokoliv, což je slabost i síla tohoto média. Poševní výtok není specifickou známkou gravidity, nýbrž zánětlivých změn poševních. Bez znalosti aktuálního gynekologického nálezu (vč. poševní mikrobiologie) nemohu komentovat příčiny výtoku ani ev. podezření na graviditu. Doporučuji kontaktovat Vašeho ošetřujícího gynekologa, který zajistí potřebnou diagnostiku a léčbu. Jistě bude vhodné s ním probrat i otázku spolehlivé antikoncepce.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.