Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Krvácení, antikoncepce a zánět slepého střeva

Odpovídá 

Dobrý den, 1.května mi můj lékař gyn. našel jedno kondylomato, to jsem odstranila kapkami co mi předepsal,mykozu a ta byla vyléčena do týdne, začala mi menstruace, tak jak ji pravidelně mívám, začala jsem užívat antikoncepci po dvou leté pauze. Týden vše v pořádku a pak jsem začala lehce krvácet znovu a na to ukrutné bolesti v podbříšku na pravé straně, odvezla mne sanitka na chirurgii, na gynekologii, krvácení už bylo pryč, řekli, že to bylo začátkem užívání antikoncepce.. a okamžitě mi vyoperovali laparoskopicky slepé střevo, ted sem se vrátila domů,začala jsem mít občasné píchání v podbříšku a strašně silné krvácení..krev je až černá s nějakými kusy...sem vyděšená..co mám dělat? Myslíte, že je to opravdu způsobené antikon. nebo lékaři něco nenašli? Strašně vám budu vděčná za váš názor.

Kondylom a zánět poševní na následující děje nemají žádný podstatný vliv. Hormonální antikoncepce (HA) nezpůsobuje bolesti břicha, naopak, některé z nich léčí. Appendicitida je logické vysvětlení výraznějších obtíží. Samozřejmě po operaci se objeví občasná citlivost podbřišku. Za 2 - 3 týdny po appendectomii je vhodná gynekologická kontrola, ve Vašem případě spíše nutná. Jiná otázka je atypické špinění či krvácení. V prvním cyklu se objeví (i při naprosté preciznosti braní tablet) u cca 20 - 25% uživatelek - jde o tzv. adaptační reakci, kdy si tělo zvyká na nové hormonální poměry. Nemoci, zátěže, stresy a uživatelské chyby zvyšují pravděpodobnost atypických krvácení. U Vás došlo k souběhu prvního cyklu užívání HA a appendicitdy s následnou operací, což vysvětluje uvedené obtíže. Doporučuji pokračovat v precizním braní tablet a absolvujte pooperační gynekologickou kontrolu, další postup doporučuji probrat s Vaším ošetřujícím gynekologem.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.