Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Minerva versus Nuvaring

Odpovídá 

Dobrý den. Dnes mi byla předepsána první antikoncepce Minerva. Původně jsem chtěla antikoncepční kroužek Nuvaring, z důvodu nízké hladiny hormonů, avšak bylo mi sděleno, že se pro tak mladé dívky (15) nedoporučuje. Proč, mi již sděleno nebylo, s tím, že se prostě nedoporučuje a tečka. Četla jsem, že je tato antikoncepce jedna s nejvyšší hladinou hormonů a používá se primárně na akné (můj případ). Může se tato antikoncepce vůbec brát, když trpím migrénami? A proč se antikoncepční kroužek nedoporučuje mladým dívkám? Doufám, že mi časem bude předepsána nízkohormonální :). Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

NuvaRing je vhodný pro ženy všech věkových kategorií. Starší teze o "nevhodnosti" nízkodávkované antikoncepce byly vyvráceny a v antikoncepčně nejvyspělejších zemích světa tvoří netabletové formy (a především NuvaRing) většinu předepsaných přípravků. Minerva je kopie originálního přípravku Diane 35 a je určena k léčbě těžkých forem akné a neženského typu ochlupení, především ve spojitosti s vysokými hladinami testosteronu. Migrén je více typů a liší se proto vztahem k hormonální antikoncepci - absolutní kontraindikací jsou migrény spojené s aurou. U ostatních forem migrén je odezva různá, někdy dochází ke zlepšení (/hlavně u migrén vázaných na menstruační období), jindy zůstává status quo. Při zhoršení je na místě rozvaha o změně přípravku.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.