Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Krvácení mimo cyklus

Odpovídá 

Dobrý den, Již několik měsíců mě trápí krvácení z pochvy mimo menstruaci. Dříve se krvácení dostavilo z ničeho nic třeba jednou za týden, nyní již skoro každý druhý den, nezávisle na pohlavním styku. Antikoncepci jsem si nezapomněla vzít, beru HA YAZ. Již několikrát jsem navštívila svoji gynekoložku, protože babička zemřela na rakovinu vaječníků, tak jsem měla obavy. Ta mi řekla, že tam nic není. Před měsícem mi dělala stěry a ty vyšly negativní, cysty tam prý také nenašla, sliznice je hladká. Občas mě pobolívá v podbříšku. Poraďte prosím, na koho se mám obrátit, co by to mohlo být, už jsem zoufalá, když si krvácení přijde, kdy se mu zachce..Strašně to otravuje život.

Každé krvácení mimo menses je nefyziologické a je potřebné ho vyšetřit a léčit. Bez znalosti Vašeho zdravotního stavu není možná konkrétní rada, proto jen obecně. Nejčastější příčinou krvácení jsou zánětlivé změny v pochvě - mikrobiální vyšetření jsou různého typu, neuvádíte, jaký rozsah byl proveden. Endokrinologické příčiny jsou na druhém místě. Zde jsou nejčastější uživatelské chyby, kontraceptivum s nedostatečnou kontrolou sliznice dutiny děložní a onemocnění štítné žlázy. Dalším zdrojem mohou být změny na čípku děložním (ektropium, polyp...) či v dutině děložní (polypy, myomy...). Nezapomínejme i na možnost endometriózy. Vzácnější jsou některá interní onemocnění, např. poruchy krevní srážlivosti. Doporučuji proto maximálně podrobné vyšetřené poševní mikrobiologie, odběry krevní na hodnoty hormonů štítné žlázy. Při negativitě a přetrvávání obtíží je možno zvážit změnu preparátu na přípravek s vyšším hormonálním obsah = lepší kontrola sliznice dutiny děložní. V dalším kroku je možno zvážit endoskopická vyšetření dutiny děložní (hysteroskopie) či dutiny břišní (laparoskopie).

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.