Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Poševní zánět

Odpovídá 

Dobry den, jiz asi mesic me trapi svedeni, ted uz i otekly klitoris a niminalni vytok.. pouzivam canesten. Zrejme nezabira:(. rada bych navstivila gynekologii ale nemuzu trpim silnou agorafobii. prosim o radu co mam delat? at je mi lip? zacina me to velmi svedet i mimo klitoris a mimo pysky:(. je to neprijemne a uz bych se toho rada zbavila. jak casto mohu canesten mast a tabletu pouzivat? zatim jsem mela jen jednou ale uz asi dve masti.

Popisované obtíže jsou s největší pravděpodobností projevem zánětu poševního a zevního genitálu. Z uvedeného není možno ani spekulovat o jeho původu - k tomu je nutné základní gynekologické vyšetření vč. mikrobiálních odběrů. Je třeba si uvědomit, že základní zdroj obtíží je v pochvě a zevní genitál je pouze odrazem vaginálních změn. Proto je na prvním místě vždy léčba vaginální a péče o zevní genitál je doplňková. Canesten je určen k léčbě kvasinkových infekcí a po skončení léčby se nesmí znovu užít minimálně 3, lépe 6 měsíců. Neznám Vaši konkrétní situaci - hlavně kdo Vám zajišťuje nákupy vč. třeba koupě Canestenu - a proto jen obecně. Z předlékařských, volně dostupných metodik bych zvážil aplikaci boraxových globulí (Globulus cum natrio tetraborico) či výplachy Rosalginem. Z léků vázaných na recept je neuniverzálnější Macmiror complex vaginální mast. Nicméně nic nemůže nahradit základní gynekologické vyšetření.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.