Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Hrudkovitý výtok a negativní mikrobiologie

Odpovídá 

Dobrý den přeji, chtěla bych Vás požádat o radu. Je mi 16, přibližně rok nebo dva mám divný výtok. Je bílý, hrudkovitý, občas zapáchá silně, občas slabě a je kyselý. Před 15ctinama, kdy byl tento výtok slabší,jsem byla u gynekologa a ten mi udělal testy, které vyšly v pořádku. Stejně mě to ale trápí a nevím, co s tím dělat, přijde mi to nechutné a já si připadám nečistá. Může to být tím, že jsem ještě mladá a čím budu starší, tím to bude odeznívat? Děkuji za odpověď.

Každý výtok je patologický a je třeba ho řešit. Věk zde nehraje roli. Bohužel neuvádíte rozsah (je mnoho metod) a výsledky mikrobiálních vyšetření - jejich hodnocení jednotlivými lékaři může být odlišné. Ccca 95% výtoků je dáno zánětlivými změnami, cca 5% je nezánětlivých - na tuto variantu se málokdy myslí. Z předlékařských postupů bych zvážil aplikaci vaginálních laktobacilů (= hodní poševní obránci) nebo vaginální výplachy Rosalginem. Při neúspěchu kontaktovat ošetřujícího gynekologa.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.