Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

HPV virus v počátečním stádiu

Odpovídá 

Dobrý den, ráda bych se zeptala na pár otázek. Na gynekologické prohlídce mi zjistili HPV virus v počátečním stádiu. Zajímalo by mě, jestli můžeme mít s partnerem nadále sex s HA pilulkami(i orální sex), nebo jestli máme jako prevenci používat kondom. Četla jsem, že je tělo schopné se s tímto virusem vyrovnat samo. Je možné, že se tento virus může vyskytnout opakovaně, když už si tělo na něj vypěstuje obranné látky? Děkuji za odpověď.

Bohužel neuvádíte, kolik je Vám let - vztah HPV a imunity se v čase mění. Jedinou skutečnou léčbou HPV infekce je očkování. Lidská imunita může/nemusí se vypořádat s infekcí HPV - nelze na ni plně spoléhat. HPV je mnoho typů (cca 120, cca 290 je důležitých pro gynekologii) a úspěšné odražení jednoho typu neznamená, že máte jistotu úspěchu i při dalším kontaktu s jiným typem HPV. Prezervativ chrání v omezené míře - HPV viry mohou napadat i pokožku zevního genitálu a ta není kondomem kryta. Hormonální antikoncepce je zcela neutrální vůči HPV. Doporučuji probrat otázku očkování s Vaším ošetřujícím gynekologem.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.