Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Mohu být těhotná?

Odpovídá 

Dobrý den.Poprosila bych vás o váš odborný názor.Menstruace mi skončila těsně před štědrým dnem.Poté sex s manželem.Následně mě kolem osmého ledna začali pobolívat prsa.Přisuzovala jsem to plodnému období a splašeným hormonům.Překvapením byla menstruace již 10.1. která trvala asi pět dnů a byla slabší než obvykle.Prsa mě dodnes nepřestala bolet,nemohu si na ně ani sáhnout.Přidali se stavy nevolnosti,unava a přecitlivělost.Minulý týden jsem si udělala těhu test ale byl negativní.Mohu i přesto být těhotná? Mohlo by být na test ještě brzo? Rozhodla jsme se počkat do 15 tohoto měsíce,zda příjde menzes...následně zkusit ještě jeden test a pak zajít na gynekologii.Děkuji za odpověď.

Neuvádíte podstatnou informaci - první den posledních menses (poslední den nemá žádnou informační hodnotu). Biochemické vyšetření na přítomnost HCG (= těhotenský hormon) v krvi má význam okolo 30. dne cyklu, ultrazvukové vyšetření okolo 35. dne (záleží na typu přístroje a erudici lékaře). Orientační papírkové těhotenské testy berte se značnou dávkou rezervy - jsou zatíženy značnou chybou. Dle Vašich údajů odhaduji menses okolo 15. - 20.12., čili obě lhůty jsou naplněny a proto doporučuji neodkládat návštěvu ošetřujícího gynekologa.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.