Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

hCG 16. Jsem těhotná?

Odpovídá 

Dobrý den, měla jsem jít 11.2. na zákrok zda nemám srůsty a moje menstruace se nedostavila. Tak mě v nemocnici vzali krev a řekli mě, že hormon HCG je 16ml a že test je pozitivní. Včera večer jsem začala krvácet a tak se chci zeptat zda je to normální či ne dostat měsíčky? Nemohli se v nemocnici splést a já přeci jenom nebudu těhotná. Děkuji za odpověd?

Bohužel neuvádíte stěžejní gynekologickou informaci - datum posledních menses, proto jen obecně. Stres spojený s lékařskými zákroky zvyšuje pravděpodobnost atypií menses, ale graviditu nevylučuje. Krevní odběry na HCG jsou velmi spolehlivé od 28. - 30. dne cyklu (počítáno od prvního dne posledních menses). Cca 30% gravidních žen zašpiní či zakrvácí v počáteční fázi těhotenství. Doporučuji kontaktovat nemocnici k vyjasnění diagnozy.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.