Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Bolest v podžebří během těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den jsem těhotná a jsem ve 27 týdnu. poslední dobou mě strašně pálí pod pravým žebrem ale hlavně když sedím. v leže ani tak ne. i na dotek je to citlivý a bolestivý. mám strach aby to nebylo něco vážnějšího. moc Vám děkuji za odpověd.

Bolestivost v pravém podžebří má velmi mnoho příčin, v graviditě se nejčastěji setkáváme se dvěma: 1. Změny na pohybovém ústrojí, především páteři, dané těhotenskými změnami - uvolňují se vazivové struktury (hlavně kloubní pouzdra) a dochází ke kompresi mezižeberních nervů. Řešení: cvičit, cvičit a cvičit - viz těhotenské knížky. 2. Onemocnění žlučníku a žlučových cest. Zde je vhodné provést jejich ultrazvukové vyšetření. Další možné příčiny jsou méně časté, proto je na místě probrat s Vaším ošetřujícím gynekologem - zná Vás lépe, má více informací a může se odrazit od aktuálního gynekologického nálezu.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.