Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Chlamýdie a ureaplazmata

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Váš názor ohledně chlamydií a ureoplasmy.Trpěla jsem 3 měsíce bolestmi břicha, po 3 měsících jsem byla poslaná na stěry a byly mi zjištěny chlamydie na cervixu a ureoplasma v uretře, na základě výsledků jsem se přeléčila s manželem Fromilidem 500 po dobu 21 dní, musela jsem i tak podsoupit laparoskopické vyšetření (z důvodu nepřetržitých bolestí břicha), což bylo 14dní od dobrání atb, při laparoskopii mi byla odebrána opět kultivace, která vyšla negativně a též operace dopadla dobře, pouze dva malé srůstky, na každé straně tlustého střeva jeden. Moje otázka zní. Břicho mě přestává bolet, ale strašně mě bolí v kříži. Překvapila mě reakce doktorky, která mě na opětovné stěry uretry a cervixu poslat nechce, podle jejích slov, důležité je, že je nemám v břiše a vše je průchozí. Já se někde dočetla, že tyto bakterie právě způsobují bolesti v kříž i. Moje doktorka mě akorát poslala na rehabilitace, chci se zeptat jestli byste postupovali stejně, nechci nic zanedbat, krom toho chceme s manželem dítě, ale co jsem četla, ty bakterie způsobují různé potíže. moc děkuji za odpověď.

Musíme si uvědomit roli chlamydií, mycosplasmat a ureaplasmat - samy o sobě nedělají skoro nic, "pouze" podrývají obranu slizničních povrchů močového a pohlavního ústrojí. Tím vytvářejí prostor pro snažší uchycení sekundární infekce (obvykle bakteriální), která je pak zdrojem obtíží. K diagnostice a léčbě infekce není co dodat - standardní postup. Chronická pánevní bolest je jednoznačnou indikací k laparoskopií a peroperační kultivaci je přikládána větší váha než lokálním odběrům. Na kontrolní odběry jsou různé, obvykle protichůdné názory. Křížová krajina je charakteristickým místem projekce gynekologické bolestivosti - ale řada obtíží je dána též ortopedickou problematikou. Zde není možno hodnotit bez znalosti výsledků ortopedického vyšetření. V případě pochybností či nesouhlasu s postupem ošetřujícího gynekologa je možné využít práva na druhý názor, kde má lékař k dispozici podstatnou část zdravotnické dokumentace.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.