Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Křeč v podbříšku v těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den, jsem ve 13.týdnu těhotenství. Včera jsem absolvovala screeningové vyšetření vaginálním ultrazvukem a zatím se jeví vše v pořádku. Dneska jsem se zvedala ze sedu a možná jsem udělala špatný pohyb, chytla mě dost velká křeč v podbřišku, jako skřípnutí, přesně tam, kde se nachází miminko. Asi za 10 minut to přešlo, ale mám obavy, zda se miminku nemohlo něco stát. Dost mě to zaskočilo. Děkuji za odpověď.

Po internetu Vás nevyšetřím - proto je (zvláště při obavách) na místě kontaktovat ošetřujícího gynekologa. Obecně - během gravidity je v dutině břišní "tlačenice" mezi rostoucí dělohou a dalšími orgány, zvláště kličkami střevními. S uvedenými pocity se setkáváme poměrně často, zvláště při prudších pohybech může dojít k přimáčknutí kličky mezi dělohu a stěnu dutiny břišní. Obvykle náhle vzniklý, výrazně negativní pocit brzy odezní, ale pokud jsou obavy - viz výše. Málokdy dochází ke změnám majícím negativní vliv na plod.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.