Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Noční směny a pracovní režim v těhotenství

Odpovídá 

Dobry den chci se jen zeptat kdyz je zena tehotna muze vykonávat praci pri niz celou smenu stoji u pasove vyroby na lince a druha vec muze delat odpoledni a nocni smeny nebo jen ranni a treti vec muze tehu pracovat s benzinem, naftou, chladici kapalinou a brzdovou kapalinou? Predem děkuji za odpoved.hezky den

Od konce - práce s organickými rozpouštědly je vysoce nevhodná pro gravidní ženy. Noční směny jsou zakázány - viz Zákoník práce. První otázka není legislativně ošetřena, medicínsky bych nedoporučoval. Doporučuji probrat s Vaším ošetřujícím gynekologem, zkusit domluvu se zaměstnavatelem o přeřazení na jinou práci či zvážit pracovní neschopnost - drtivá většina gynekologů bývá vstřícná.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.