Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Herpes na genitáliích

Odpovídá 

Dobrý den, před 2 dny mi gynekolog řekl, že mám herpes na genitáliích. Dostala jsem prášky herpesin, mastičku herpesin a ještě kanesten krém. Kvůli bolesti nemohu téměř chodit. Chci se zeptat,zda je normální, že se mi stydký pysk zvětšil, jakoby natekl, a kvůli tomu nemůžu dát ani nohy k sobě, jak mě to bolí. Kdy se to zlepší? Léčba prý trvá kolem 2-3 týdnů, můj gynekolog mi řekl, že to bud po 2 dnech už viditelně lepší a pak už se to bude jen doléčovat, ale já mám spíš pocit, že je to ještě horší, než lepší. Děkuji za odpověď.

Nasazená léčba je standardní, Vámi popisované obtíže jsou bohužel u herpesu časté. Mnoha ženám přináší úlevu časté sprchování, tj. masáž, která snižuje bolestivost postižené oblasti a zvyšuje její prokrvení (= zlepšení přísunu komponent lidské obranyschopnosti). Podávání vysokých dávek vitaminů B je rovněž prospěšné - především v počátku onemocnění.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.