Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Jsem těhotná, i když mám negativní hCG testy?

Odpovídá 

Dobry den,mám otázku zda je mozne ze i pres vylouceni tehotenstvi z krevnich testu mohu byt tehotná,zda takove pripady existuji.od noveho roku mi narotlo bricho zvetsily se mi prsa,ze zacatku unava,caste chozeni na wc,poceni-klasicke tehotenske priznaky,ted v poslednich 3 tydnech opet prsa narostla,zvetsil se mi i zadek a bricho jde jakoby dolu,navic mám pocit ze neco v brise citim,ma obvodni dr mela podezreni na stitnou zlazu,tu mám v poradku jen jsem dostala doporuceni na rehabilitaci pro zpevneni svalu(coz mi prijde jako blbost aby mi z nezpenenych svylu rostla prsa,navic mne uz 4den poboliva bricho a mela jsem i slabe krece na leve strane bricha.prijdu si jako blazen,ale od okoli slychám ze jsem tehotná a kdy budu rodit.Dekuji za odpoved.

Těhotenský hormon HCG dává velmi přesnou informaci o graviditě od cca 26. dne cyklu - při časnějším odběru je menší spolehlivost. Po 33. dnu je HCG téměř 100% spolehlivý - ale nic na světě není dokonalé. Neuvádíte výsledek UZ vyšetření u Vašeho ošetřujícího gynekologa - po 35 - 37 dnu cyklu udává rovněž velmi vysokou míru spolehlivosti. Pravděpodobnost souběžné chyby v obou metodikách je extrémně malá a při opakování vyšetření prakticky nemožná. Roli praktického lékaře (obvodní systém byl zrušen 1.1.1991) bych zde viděl jako vedlejší - z Vašeho popisu vyplývá, že péči by měl vést gynekolog, možná ve spolupráci s endokrinologem.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.