Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Může se preeklampsie v dalším těhotenství opakovat?

Odpovídá 

Dobrý den ,prosím vás chtěla bych se zeptat jen na váš názor.Před 3 lety jsem byla těhotná a porodila jsem ve 27tt. císařským řezem jelikož jsem měla preeklampsii. Nyní jsem těhotná a chtěla bych vědět jestli by mě měl pan doktor v mém případě nějak zvlášt hlídat atd...Děkuji za odpověd.

Preeklampsie poměrně často se opakuje a zvýšená péče je na místě. První polovina gravidity bude pravděpodobně bez větších obtíží, po 20. týdnu bych doporučoval častější kontroly tlaku krevního (doma i v ordinaci) a pravidelné biochemické kontroly ledvinných, jaterních a hematologických parametrů - především kyselina močová je citlivým barometrem možné blížící se preeklampsie. Neméně důležité je zorganizovat si v graviditě maximální klid na těle i na duchu, dbát na racionální stravu a přiměřenou pohybovou aktivitu. Preventivní nasazení hořčíku v druhé polovině gravidity je doporučováno. Při vzestupu tlaku krevního (třeba i jen na hraniční hodnoty) neváhat s nasazením adekvátní léčby. V případě výraznějších obtíží je jistě na místě hospitalizace na odd. ohroženého těhotenství - výhodné je zvolit pracoviště se špičkovou péčí o (předčasně narozeného) novorozence.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Související dotazy

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.