Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Chronická mykóza

Odpovídá 

Dobry den,Už rok trpim chronickou mykozou.Mala som to aj predtym,ale nie tak často. Teraz to mam dobre že nie každy mesiac.Kvoli tomu som zmenila aj doktora,lebo ten predtym mi nevedel pomoct.Preventivne opatrenia robim už asi dva roky,ale stale to asi nie je dost.Uživala som už všetko dostupne v lekarni na tento problem.Aj priatel chodi k urologovi na vyšetrenia-zatial mu nič nezistili.Som objednana aj na imunologiu.Je možne že by to malo spojitost so zniženim estrogenu v tele?Lebo priznaky vo väčšine mám.Mam 27rokov a už kvoli tomuto nemam ani chuť na styk a je to strašne.Ďakujem za radu.

Bez znalosti laboratorních výsledků a aktuálního gynekologického nálezu mohu psát pouze obecně. Asi nejrozšířenější chybou v léčbě poševních zánětů je nedoléčování - tj.- dobere se antimykotikum a poté nenásleduje rekonstrukce poševní mikroflóry pomocí vaginálních (zdůrazňuji - vaginálních, nikoliv perorálních) laktobacilů. S tím souvisí i častá absence režimových opatření na jejich podporu (minimum kosmetik, kalhotky pouze z přírodních materiálů, hygienické pomůcky užívat pouze při menses, vynechat oblečení z džínoviny, nesušit plavky na těle, výborný pitný režim, zdrženlivost s antibiotiky apod.). Volně prodejná antimykotika jsou nadužívána a je na ně často rezistence. Antimikrobiální lék má být užit nejdříve za půl roku po dobrání. Sexuální transfer je výrazně přeceňován - zdravá pochva si má umět poradit s každou návštěvou, která zavítá. Každý den je naše tělo v kontaktu s několika stovkami biliónů mikroorganismů. Nevím, jak byl prokázán deficit estrogenů - ale pokud máte pravidelný cyklus (spontánní či s podporou), tak pravděpodobně máte i normální hormonální hladiny. Poševní imunologie je obor minimálně prozkoumaný a málokdy dává klinicky použitelné výstupy.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.