Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Intrauterinní inseminace a laboratorní nález

Odpovídá 

Dobry vecer, chtěla bych se zeptat. Dnes jsem byla na gynekolog. vyšetření s manželem a jsme objednány na IUI na pondělí 5.10. na ultrazvuk a zjištění ovulace, ale zároven jsem dnes volala ke svemu gynekologovi a ten na výsledky testu na cytologii a kultivaci a cytolog je v pořádku ale kultivace není moc dobrá tak mě objednala sestřicka na 1.10. na vyšetření a popř lečbu. Myslíte že mám šanci, že v pondělí by byla možná ta IUI? už jsem dostala nadějí ze se konečně s nasím plánováním tehotenství začne neco dít a ono toto. Je možné že v to pondělí bych ovulaci neměla protože cyklus mam všelijaký někdy 35 někdy 40 dní tak by ovulka mohla proběhnout déle. Mám strach že to budu muset o další měsíc prodloužit. Chtěla bych se zeptat jak to vidite Vy? jsem z toho nervozní a nevydržim čekat do 1.10. jak jdu ke svému doktoru. zkušenosti? Dekuji za odpoved.

Bez znalosti konkrétního stavu vč. laboratorních vyšetření je možný pouze obecný komentář. Datace ovulace je vždy otázkou konkrétního cyklu - k ovulaci nemusí docházet v každém cyklu nebo může oscilovat kolem hypotetického termínu. Pokud k ovulaci dochází, obvykle nastává 13 - 14 dnů před menses.Čili ultrazvukové sledování růstu a zrání vajíčka (folikulometrie) je zde rozhodující. Každý nitroděložní výkon (vč. IUI) by měl být prováděn za optimálních podmínek vč. fyziologického poševního prostředí - jinak stoupá riziko zánětu děložního. Ve Vaší situaci je otazník, zda se podaří vyléčit pochvu či nikoliv - záleží na laboratorním nálezu. Podrobnější a konkrétnější problémy proberte se svým ošetřujícím gynekologem - zná Vás lépe a má podstatně více informací.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.