Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nerostou mi prsa. Je mi 16 let

Odpovídá 

Dobrý den,je mi 16let a nerostou mi prsa.A když píšu nerostou,myslím tím,že tam nemám skutečně vůbec nic.Nejde o to,že bych se snad styděla,že mám hrudníček po tátovi zatímco o dva roky mladší vrstevnice vypadají vyspěleji,než já,spíš se začínám skutečně obávat,že je se mnou něco špatně.Zdravotní stav mám dobrý,ale měřím 164cm a vážím 52kilo,tudíž trpím štítnou žlázou.Ale jím podle mě normální porce a moje kamarádky se diví,že i po tom,co toho tolik sním nemůžu přibrat.Může štítná žláza souviset s tím,že ještě stále nemám prsa?Mentruaci mám kolem roku a půl.Hledala jsem na internetu a našla jsem pár schodných komentářů,že pokud mi do 16 nezačnou aspon trošku růst prsa,tak se mám poradit s gynekologem.Proto se obracím na vás,protože na mých prsou stále žádnou změnu nevidím.Předem děkuji za odpověd',pěkný zbytek dne:)

Onemocnění štítné žlázy významným způsobem ovlivňují růst i somatosexuální rozvoj a plně s Vámi souhlasím, že je na místě spolupráce s gynekologem. Určitě by bylo vhodné obrátit se na odborníka atestovaného v oboru gynekologie dětí a dospívajících - má s podobnými stavy více zkušeností. Obvykle je na místě i spolupráce s endokrinologem a senologem (lékař pečující o prsa). Váš index tělesné hmotnosti je v normě.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.