Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Antikoncepce Luisea a dlouhé krvácení

Odpovídá 

Dobrý den. Beru antikoncepci Luisea a minulý měsíc jsem brala prášky dál bez 7 denní pauzy a myslela si ze se ms nedostaví ale potom za 2 dny jsem začala špinit a pak krvácet a teď uz krvácím 15 dní a nevypadá to ze by to mělo skončit. Může za to to ze jsem si neudělala pauzu? Nebo to může být i jiný problém?

Braní dvou či více platíček vcelku (tzv. dlouhý cyklus) je zcela korektním způsobem užívání hormonální antikoncepce. Ale - každá žena má určitý limit, kolik balení může brát bez přestávky - a tento limit si musí najít každá uživatelka sama metodou pokus/omyl. Při dlouhých cyklech je třeba velmi dbát na uživatelskou preciznost - tj. u nízkodávkovaných přípravků odchylka 1, max. 2 hodiny od zvolené doby. Na řadě atypických krvácení se též podílí somatická onemocnění - především záněty malé pánve, především poševní. Doporučuji kontaktovat Vašeho ošetřujícího gynekologa - krvácení delší 10ti dnů je jasně patologické.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.