Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nepravidelné užívání antikoncepce a menstruace

Odpovídá 

Dobrý den. Je mi 19 let a již třetím rokem beru antikoncepci. V posledním půl roce jsem ale nedodržovala její užívání. Zapomínala jsem je užívat brala je místo rána až večer. Někdy jsem zapomněla úplně a pilulky vynechala. Tento měsíc jsem nedostala menstruaci, respektive byla velmi slabá, jen takové špinění. Je možné že je to kvůli mému nepravidelnému užívání?

Každá chyba větší než 3 hodiny zhoršuje kontrolu nad menstruačním cyklem a každá chyba větší než 12 hodin snižuje spolehlivost. Doporučuji kontaktovat Vašeho ošetřujícího gynekologa jednak v objasnění příčiny atypie menses a jednak s ním probrat změnu na netabletovou hormonální antikoncepci - vaginální kroužek NuvaRing či náplast Evra.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.