Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Hormonální antikoncepce a cyklus

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore, obracím se na Vás s dotazem a prosbou o radu. Před časem jsem vysadila hormonální antikoncepci (cca 4 měsíce), ale nyní jsem si našla partnera a HA jsem zase nasadila. U paní doktorky jsem nebyla, protože jsem začala užívat podle pokynů v příbalové informaci. Měla jsem vzít první prášek v první den menstruačního krvácení, které mělo být 6.10. 2015, ale špinit jsme začala už ve čtvrtek 1.10. 2015, což jsem omylem považovala za krvácení a vzala si tedy první pilulku a přišlo mi jako hloupost opět prášky vysazovat, tudíž je beru dál. Menstruace se v termínu nedostavila a začala mi až v sobotu 17.10. 2015 a je hodně silná. Jenže teď, ve středu 21.10. beru poslední prášek z platíčka a mělo by přijít krvácení z vysazení. Můj dotaz na Vás pane doktore tedy zní, jestli mám prášky normálně na týden vysadit, a bez ohledu na to, zdali se MS dostaví nebo ne, zase po sedmidenní pauze začít brát další platíčko? V době, kdy jsem začala špatně brát HA jsme se s partnerem samozřejmě nespoléhali na její funkčnost a používali jsme ještě bariérovou antikoncepční metodu, takže nepravidelné krvácení z důvodu těhotenství asi není možné. Předem děkuji za odpověď.

1. Spolehlivost HA nebyla poznamenána předčasným nasazením. 2. Uživatelský komfort předčasné nasazení jistě může zhoršit. Dále je třeba počítat s tzv. adaptačními potížemi, které provází první cyklus HA u zhruba třetiny uživatelek. A tyto dva jevy se mohou kumulovat ... Postupujte dle kalendáře - dobrat balení a po adekvátní pauze nasadit další balení (na menses se neohlížejte). Pokud by se i v druhém cyklu vyskytla atypická krvácení je na místě kontaktovat Vašeho ošetřujícího gynekologa.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.