Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Kvasinkové infekce a změny na děložním čípku

Odpovídá 

Dobrý den, pane doktore. Obracím se na Vás s poněkud banálnějším dotazem, bohužel žiji krátce v zahraničí a ještě zde nemám svého gynekologa, ke kterému bych se mohla objednat. Posledních pár měsíců mě neustále trápí opakované kvasinkové infekce. Dříve se mi vyskytly velmi ojediněle, v důsledku dlouhodobějšího užívání antibiotik, nyní se opakují každých pár týdnů, bez zjevné příčiny. Při posledním vyšetření u mé gynekoložky (cca před 4 měsíci) byl nález změny na čípku a pozitivní biopsie na HPV. Proto bych se Vás chtěla zeptat, zda tento nález může souviset s rozvratem mikroflóry, a dále co můžu dělat, aby se kvasinky přestaly tak vesele přemnožovat? :) Prozatím léčím globulemi Macmiroru. Je mi 24 let, bez dětí či předchozího těhotenství, HA náplasti Evra. Velice děkuji za Vaši odpověď.

Zánětlivé změny zhoršují cytologický či histologický nález na čípku děložním. V případě prokázané HPV pozitivity je na místě rozvaha o očkování proti HPV. K předlékařské diagnoze kvasinkové infekce je nutné naplnění dvou podmínek:

1. masivní svědění
2. hrudkovitý, tvarohovitý výtok.
Pokud nejsou tyto dva příznaky současně přítomny, pravděpodobně nejde o kvasinkové změny. Česká národní mystifikace: svědění = mykoza. Svědění je obecným příznakem zánětu a řady nezánětlivých stavů. Macmiror complex vykrývá spektrum bakteriální i kvasinkové. Po jeho dobrání (stejně jako každé lokální či celkové antibiotické léčbě) je nutná rekonstrukce poševní mikroflóry pomocí vaginálních laktobacilů, jinak je brzká recidiva vysoce pravidelná.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.