Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Antikoncepční pilulka a časový posun

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat pravidelně užívám Mercilon každý den cca. o půl desáté večer a v lednu mám odjet do zahraničí (Nový Zéland). Ve středu v půl desáté večer si vezmu tabletu v letadle ale jak se mám poté řídit dál? Když je tam + 12 hodin odlišně od nás. Mám vzít další tabletu v jejich čase o půl desáté večer? Další mojí otázkou je zda mohu užít nějakou tabletu do letadla na spaní a bude to mít vliv na snížení účinku antikoncepce? děkuji za Vaši odpověď a přeji hezký den Lucka

Na cestování s hormonální antikoncepci (HA) je vhodné si vzít dvoje hodinky - jedny ukazující "normální" čas v místě, kde se nacházíte a druhé "biologické" hodinky, které nebudete posouvat dle časových pásem. U nízkodávkované HA je možno užívat tabletu s tolerancí plus minus 2 hodiny. Takže užívejte tabletu po 26 hodinách biologického času a tím během 6ti dnů srovnáte biologický a místní čas. Analogicky postupujte při zpáteční cestě - užívejte po 22 hodinách biologického času.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.