Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nadměrné ochlupení

Odpovídá 

Dobrý den, mám problém s nadměrným ochlupením (nad rtem, břicho, prsa atd.) Četla jsem, že by mi s tím mohly pomoct nějaké druhy hormonální antikoncepce např. Diane 35, Chloe. Je mi 16 let, nevím, jestli by mi můj gynekolog takový druh HA předepsal? Děkuji za odpoveď.

Nadměrné ochlupení neženského typu (hirsutismus) je podmíněn především geneticky a hormonálně - vyšší hladiny testosteronu. Tři kontraceptiva mají zaregistrovanou kosmetickou indikaci - Belara, Diane 35 a Jeanine. Pokud u Vás nejsou medicínské kontraindikace, tak není důvod aby ošetřující gynekolog nepředepsal antikoncepci. Doporučují volit pouze originální přípravky (viz výše) - jsou sice o trochu dražší než generické kopie, ale jsou podstatně kvalitnější. Rovněž je na místě porada s kosmeticky orientovaným dermatologem.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.