Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Ruptura hráze při porodu a následné mykózy

Odpovídá 

Dobrý den, jsem 4,5 měsíce po porodu, který skončil rupturou perinea st.IIIb. Už dva měsíce trpím opakovanými mykozami, moje doktorka říká, že příčinou je mechanické dráždění z masáží (masáže provádět musím, měla jsem i ruptury poševní stěny bilaterálně, díky masážím teď už můžu bez bolesti zavést do pochvy aplikator na dafnegin, ovšem nic většího zatím ne). Ovšem už 2 měsíce mám jednu mykozu za druhou, takže masáže nejsou možné. Po kontrole šití svěrače v nemocnici v listopadu ale mívám špinění stolicí a můj dotaz tedy zní: je možné, že by toto špinění mohlo být příčinou opakovaných zánětů v pochvě? Občas se špinění dostane dopředu. Časově by to odpovídalo, do té doby jsem potíže neměla. Moje doktorka mi na toto není schopna odpovědět, jen mi zakázala masáže a léčí mě dafneginem, macmirorem a clotrimazolem. Předem moc děkuji za odpověď.

Bez znalosti konkrétního gynekologického nálezu vč. mikrobiálních výsledků (a ve Vašem případě i výsledek proktologického vyšetření) není možná konkrétní rada, proto jen obecně. Po každé lokální vaginální léčbě je nutno rekonstruovat mikrobiální poševní prostřední pomocí vaginálních laktobacilů - nezmiňujete, je děláno? Jinak je po léčbě pochva bez obrany a brzká recidiva vysoce pravděpodobná. Pokud nekojíte, je na místě sáhnou i k dlouhodobějšímu podávání (cca 3 měs) celkových antimykotik. Pokud je neuspokojivá kontinence stolice, je nutno probrat s proktologem. Pomocí jeho spolupráce s ošetřujícím gynekologem je nutno najít kompromis umožňující léčbu obou Vašich problémů. V případě nevstřícnosti některé strany je možno využít práva na druhý názor.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.