Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Resekce vaginálního septa

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se provádí resekce vaginálního septa. Zjistilo se, že mám u děložního čípku vazivový proužek, který je třeba odstranit (komplikace u porodu). Děkuji za odpověď

Podstatný je rozsah a přesná lokalizace septa - bohužel neuvádíte, proto jen obecně. Vazivová septa v pochvě jsou pozůstatkem embryonálního vývoje pochvy, kdy splývají dvě trubice do jedné. Při neúplném splynutí vzniká septum buď úplné či částečné. Dle Vašeho popisu jde zřejmě o částečné septum. Vyskytuje se u 0,3 - 0,5% žen. Princip operace je zachytit septum těsně u přední a zadní stěny poševní, podvázat septum co nejblíže stěně poševní a takto izolované septum se vytne skalpelem či elektrickým nožem. Výkon se provádí v lehké celkové anestezii. Obvykle jde o nenáročný výkon, v nevelkém procentu může být pooperační průběh komplikován krvácením. Podrobněji Vám otázku zodpoví ošetřující lékař či operatér - mají o Vás více informací.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.