Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Prasklina na poševním vchodě

Odpovídá 

Dobrý den, již od prosince mám problém s tzv. prasklinkou na poševním vchodě. Nijak ji necítím, jen při pohlavním styku je to velice nepříjemné, ale jen několik minut ze začátku. Předtím jsem se léčila na mykózu ta je nyní pryč, ale prasklina přetrvává, již jsem používala Canesten, Gyno-Pevaril, Clotrimazol..podle doporučení gynekologa, ale nic nezabírá, sexuální absence je samozřejmá. Můj gynekolog nijak neřeší můj problém, po návštěvě jiného gynekologa mi bylo doporučeno mazat genciálkou, měla jsem ji i malé prasklinky a na ty genciálka perfektně zabrala...ale tahle prasklina je větší a podle mě i hlubší, dávám si sedací koupele v řepíku a snažím se místo vysušit, zároveň používám intimní hygienu střídavě Lactacyd a Idelyn. Již jsem zoufalá, prasklina vypadá po 14 dnech celkem zhojená, ale jakmile zkusíme s přítelem pohlavní styk hned v prvních sekundách cítím pálení a vím, že je zase pra sklá.. prosím o radu. Děkuji.

Internetové poradenství nemůže nahradit klinickou práci v ordinaci - bez znalosti Vašeho zdravotního stavu, gynekologického nálezu a laboratorních výsledků mohu psát pouze obecně. Po každé protizánětlivé léčbě je třeba obnovit poševní mikroflóru vaginálními laktobacily - bylo prováděno? Sedací koupele v moderní gynekologii nemají místo - 60 let antibiotik "otužilo" mikroorganizmy natolik, že jim sedací koupel neublíží a tak slouží pouze k přenosu bakterií z konečníku do pochvy a zhoršení problému. Vhodnější je masáž vlažnou sprchou ev. oplachy genitálu. U trhlinek je vhodná aplikace a masáž čímkoliv, co je hodně mastné - takže žádné olejíčky či krémy, ale podstatný je hutný masťový základ (na účinné látce tolik nezáleží). Vhodné jsou například bílá vazelína, Dermazulen, Infadolan, Erevit, Calcium pantotenicum apod. Důležité je nejen namazat, ale důkladně masírovat problematická místa, aby se tukové kapénky dostaly do pokožky a učinily ji elastičtější.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.