Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Neustálý výtok

Odpovídá 

Dobrý den, je mi 27 let a již druhým rokem mám neustálý výtok. Je to nepříjemné, jelikož když někam jdu, tak cítím, jak ze mě vytéká (po celý den). Je bílé barvy, takže mám stále špinavé kalhotky. Je mi to trapné i před přítelem, nechci aby viděl mé špinavé spodní prádlo, připadám si pak jako špindíra. Občas je to výtok konzistence slizu (nevím k čemu jinému to přirovnat) a někdy to také svědí. Už mě to obtěžuje. Byla jsem u svého gynekologa a ten mi napsal antibiotika, která zabrala asi na měsíc a obtíže se vrátily. Můžete mi vysvětlit proč se to děje a jak se toho zbavit? Děkuji.

Internetové poradenství nemůže nahradit klinickou práci v ambulanci - nemám žádné informace o Vašem zdravotnímu, gynekologickém nálezu, výsledcích laboratoří apod. - pro jen obecně. Na povrchu lidského těla žije několik set miliard mikroorganizmů, v tělních dutinách podobný počet a při pohybu prostorem se setkáme s biliony dalších mikroorganizmů. Navíc mikroorganizmy v pochvě za den stihnou 4 - 5 generací (nám to trvá 100 - 150 let). Proto jsou tak časté recidivy onemocnění a ne vždy jediná léčba vyřeší problém doživotně - stejně jako zaléčená angína nedává záruku že nedojde k opakování nemoci. Asi nejčastějším problémem české medicíny je nedoléčování - v problematice poševních zánětů je nutno po každé lokální či celkové antibiotické léčbě rekonstruovat poševní prostředí vaginálními laktobacily (Fermalac, Gynocaps ..) - bylo provedeno? Doporučuji probrat s Vaším ošetřujícím gynekologem - má více informací. V případě pochyb je možno využít práva na druhý názor.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.