Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Hnědý výtok místo menstruace

Odpovídá 

: Dobrý den, je mi 14 let a menzes mám teprve rok. Minulá menstruace byla téměř celá jen hnědý výtok, tato menstruace je to samé. Je to hnědý výtok a trvá tak 4-5 dní. Je to v pořádku ? Dívala jsem se na internet, ale všude mají napsáno, že je to příznak těhotenství, což je vyloučeno. Děkuji za odpověď.

Menses mají mnoho různých scénářů z velmi mnoha příčin. Na internetu je o gynekologii cca 98 - 99% blbostí, komerčních desinformací či ideových úchylností.... Hnědý výtok není známkou gravidity, spíše samovolného potratu - a desítek dalších diagnoz. Bez znalosti zdravotního stavu vč. gynekologického nálezu je konkrétní rada nemožná. Doporučuji kontaktovat lékaře atestovaného v oboru gynekologie dětí a dospívajících - jejich seznam najdete na detskagynekologie-cgps.cz či Vám poradí pediatr či zdravotní pojišťovna -mají přehled o situace v regionu.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.