Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Escapelle a opožděná menstruace

Odpovídá 

Vážený pane doktore, chtěla bych se zeptat, jaká je pravděpodobnost otěhotnění v případě,že jsem měla nechráněný sex ( prasklý kondom) 8 dní před menstruací, kterou mívám celkem pravidelně po 27-8 dnech. Do 12-14 hodin jsem si vzala Escapelle, ale menstruace má již 4 dny zpoždění. Nemám s tímto žádnou zkušenost, tak nevím, zda je to normální. Předem děkuji za odpověď .

Pravděpodobnost početí okolo 19. - 20. dne cyklus je nevelká, ale užití Escapelle bylo správné. Postkoitální antikoncepce dost významně ovlivňuje parametry cyklu, ve kterém byla užita. Doporučuji vyčkat do cca 35. dnes cyklu a v případě absence menses kontaktujte svého ošetřujícího gynekologa.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.