Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Kratší cyklus a špinění - jsem těhotná?

Odpovídá 

Dobrý den, pane doktore, ms mívám celkem pravidelnou a několik dní před ní mám PMS (hlavně výkyvy nálad). Tento měsíc ms přišla o týden dřív, předtím žádné příznaky, takže mě to dost překvapilo. Trvala zhruba stejně dlouho, ale byla slabší. Pak jsem v den, kdy jsem to měla původně dostat, začala špinit a následně se dostavil i PMS. S přítelem se nechráníme, ale praktikujeme přerušovanou soulož. Napadlo mě těhotenství, jenže vzhledem k ms jsem to vyloučila. Můj gynekolog má dovolenou, tak, prosím, o radu vás. Myslíte si, že je to normální? Děkuji za odpověď.

Souhlasím, že v rámci popisovaného je gravidita velmi málo pravděpodobná - ale bez vyšetření není možno dělat kategorické soudy. Každý lékař je povinen mít dojednaný zástup - je to jedna z podmínek uzavření smluv se zdravotními pojišťovnami. Proto je vhodné obrátit se na zastupujícího lékaře. V případě nedohledatelnosti či nedostupnosti je možno kontaktovat všeobecnou ambulanci lůžkového zařízení.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.