Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Krvácení v polovině menstruačního cyklu

Odpovídá 

Dobrý den, dnes již třetí den krvácím zhruba v polovině menstruačního cyklu. Není to žádná špinění, je to jasně červená krev. Krvácení je takové střední intenzity. Volala jsem doktorce a prý, když mi vyšel negativní těhonský test, tak se nic neděje. Jsem asi 9 měsíců po císaři.

Bez podrobnější znalosti Vašeho zdravotního stavu není možná konkrétní rada - internet či telefon nemůže nahradit klinickou práci v ordinaci. Krvácení mimo menses je nejčastěji zánětlivého původu - nutné mikrobiální vyšetření. V polovině cyklu může být zakrvácení dané ovulačními změnami - nutný ultrazvuk. Nikterak vzácné jsou i zkrácené cykly (někdy i výrazně) - opět nutné vyšetření. Nemluvě o vzácnějších příčinách - onemocnění štítné žlázy, poruchy krevní srážlivosti, onkologická onemocnění atd. Nerozumím, proč při atypickém krvácení je jako jediný atribut brán tzv. těhotenský test - neuvedla jste jediný příznak navádějící ke graviditě.. Doporučuji probrat osobně s ošetřujícím gynekologem, v případě nevstřícnosti využít práva na druhý názor.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.