Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Antikoncepce Sunya

Odpovídá 

Dobry den, Chtela jsem se optat zda je injekcni antikoncepce Sunya opravdu ucinna? Dekuji

Sunya = generická kopie originálního přípravku Logest, je to tabletová forma kombinované hormonální antikoncepce (tj. s obsahem estrogenů a gestagenů). Sayane = depotní injekce s čistě gestagenním obsahem. U depotní antikoncepce odpadá faktor lidské chyby, který má na svědomí cca 90% selhání. Riziko selhání je proto velmi nízké - cca 0,2 - 0,5 promile. Není vhodná pro ženy do 23-25 let, protože brzdí dozrávání kostní hmoty. Stejně tak není vhodná pro ženy po 45. roce života. Tento typ antikoncepce vede ke ztrátě menstruačního cyklu (obvykle se objeví občasné slabé zašpinění), nemá pozitivní vliv na pleť jako kombinované přípravky a u části žen jsou pozorovány pocity podobné premenstručním vč. zadržování tekutin.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.