Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Opakovaný styk bez ochrany

Odpovídá 

Dobrý den, spali jsme spolus přítelem několikrát bez ochrany. Jak velká je možnost, že bych mohla být těhotná? MS jsem měla dostat před čtyřmi dny. Za jakou dobu by bylo vhodné si udělat těhotenský test? Kolik dní od vynechané menstruace jde zjistit zda mohu byte těhotná? Děkuji.

Při nechráněném opakovaném styku je pravděpodobnost početí 5 - 10% na jeden cyklus. Orientační papírkové testy jsou opravdu jen orientační a u nás prodávané jsou zatíženy značnou chybou. Doporučuji kontaktovat Vašeho ošetřujícího gynekologa - krevní odběr je spolehlivý od 28. - 30. dne cyklu a ultrazvukové vyšetření od cca 35. dne. Možná by bylo i vhodné probrat antikoncepční otázku - z dotazu jsem měl pocit, že by Vás případné těhotenství nepotěšilo.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.