Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Návaly a pocity horka po porodu

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné, že po porodu trpím návaly horka a pocením. Je mi 31 let, mám jdeno dítě, které jsem rodila ve 30 letech. Do té doby jsem trpěla na neusále studené nohy a ruce a pocení jsem téměř nepociťovala. V těhotenství jsem cítila, že mám občas teplé ruce i nohy. Od porodu trpím návahly horka a pocením po celém těle. Dříve jsem měla i ukrutné noční pocení, ale to již přešlo. Mám neustále teplé ruce i nohy, návaly horka jako při klimakteriu. Je to velmi nepříjemné a omezující. Dítě jsem kojila do roku. nyní již 4 měsíce nekojím. Kojení jsem ukončila bez problémů. Ale návaly horka a přehřívání je pořád stejné. Gynekoložka mi zatím odmítá zkontrolovat hormony, že je brzo. Kontrolovala mi štitnou žlázu, která je prý vpořádku. Můžete mi prosím nějak poradit, zda existuje nějaké řešení na tyto návyly horka? Děkuji

Internetové poradenství nemůže nahradit konkrétní klinickou práci v ordinaci, proto jen obecně. Příčin Vámi popisovaných obtíží je velmi mnoho (od častých po velmi vzácné) a vyšetřena byla zřejmě jedna jediná - onemocnění štítné žlázy (dosti častý problém). Kolísavá hypertenze (vysoký krevní tlak) má často podobné příznaky jako přechodové změny. Analogicky změny na krční páteři mohou ovlivnit funkci vegetativního nervového systému, který se podílí na regulaci krevního tlaku. Rodičovství je též velikou změnou i v psýché, která má též velký vliv na krevní tlak. Má-li žena pravidelný menstruační cyklus, je nepravděpodobná dysbalance sexhormonů. Obecně jejich hladiny mají málokdy význam - pásmo normy je u nich ve stovkách procent a klinický stav má podstatně vyšší váhu. Poznámka - laktace je brána jako ukončená pokud z prsou neodchází ani stopa mléka. I při minimální sekreci je pravděpodobná odchylka v chování sexhormonů. Doporučuji podrobněji probrat s ošetřujícím gynekologem - má o Vás nejvíce informací. Pokud by byla nevstřícnost k řešení problematiky je možno využít práva na druhý názor. Jistě i podrobné interní vyšetření je plně na místě.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.