Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Neobvykle slabá menstruace

Odpovídá 

Dobrý den, měla bych dotaz. Je mi 17 let a menstruacni cyklus mám většinou tak 31 dni, když jsem ho ale mela mít naposledy tak se sice dostavil ale jen tak na 10 minut a poté přestal. Pak už se jen tak 3x za den zopakoval tim, že krve bylo tak málo, že to téměř nebylo poznat. Normálně se mi tohle neděje a mám rovnou úplně normální menses, který trvá cca 5 dní. Nemohli byste mi prosím poradit, co se děje?

Nemohl - internetové poradenství nemůže nahradit klinickou práci v ordinaci. O poruchách cyklu existují mnohasetstránkové monografie a vy jste mi neposkytla žádné informace. Obecně - cca 5% cyklů v životě ženy je nějakým způsobem atypických. U zhruba 2/3 najdeme vyvolávající moment (nemoc, zátěž, stres, medikace atd.), u třetiny nenajdeme jasnou vyvolávající příčinu. Doporučuji kontaktovat Vašeho ošetřujícího gynekologa, který zajistí patřičná vyšetření a případnou léčbu.

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.