Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Lázně a oddálení menstruace

Odpovídá 

Dobrý den, je mi 24 a v srpnu jsem po několika letech vysadila antikoncepci - ne za účelem otěhotnění. Již před užívání antikoncepce jsem měla menstruační cyklus nepravidelný, většinou jsem menstruaci dostávala ob měsíc. Po vysazení jsem menstruaci dostala třetí měsíc (6. 10.). Koncem listopadu jedeme s přítelem do lázní. Chtěla bych se zeptat, zda je vhodné si nechat předepsat léky na oddálení menstruace, jít a injekci vyvolávající menstruaci nebo prostě jen čekat, zda příjde nebo ne. Děkuji za odpověď.

Základní nastavení parametrů menstruačního cyklu je vrozené, hormonální terapie (jakéhokoliv typu) koriguje atypie cyklu pouze po dobu užívání. Po vysazení se žena obvykle vrací do menstruačních poměrů podobných těm před léčbou. Obecně je podstatně efektivnější oddálení menses (Orgametril, ev. Norethisteron - úspěšnost 96 - 98%) než posouvání kupředu (např. Agolutin injekce - úspěšnost cca 70%). U žen s méně pravidelným cyklem je posouvání menses dopředu ještě méně efektivní. Doporučuji probrat s ošetřujícím gynekologem - dle konkrétních dat Vám poradí optimální variantu

MUDr. Miroslav Havlín

Místopředseda České společnosti gynekologie dětí a dospívajících zodpoví dotazy z oblasti gynekologie a dětské a dorostové gynekologie.

Pracoviště: ADC Sanatorium, s.r.o., Praha

Internetová stránka: www.adc-sanatorium.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.